Kde je to srdce z Vancouveru?

Autor: Martin Šimboch | 7.5.2011 o 17:19 | Karma článku: 6,09 | Prečítané:  1306x

Vážení reprezentanti hokeja slovenského! Tento článok neberte ako kritiku. Koniec koncov je to len šport. Berte to ako sklamanie jedného zo 6 miliónov, ktorí v súčasnosti na Slovensku nežijú ničím iným - iba hokejom...

... keď sme s kamarátmi 28.2. skoro ráno odchádzali zo zafajčeného baru, boli sme nevyspatí a až dojatí k slzám z toho, ako perfektne ste vo Vancouveri hrali, ako málo nám chýbalo poraziť Kanadu a ako málo nám chýbalo k zisku broznových medailí, tak som/sme sa začal/i tešiť na šampionát 2011, že "doma", im to všetkým ukážete.

Prebiehajúci šampionát je zatiaľ jedným veľkým fiaskom vášho hokejového umenia. Hokej nie je o tom, že sa vie niekto korčuľovať, hokej je o tom, čo ste predviedli v Kanade na olympiádie. O srdci a chuti bojovať. To ste zatiaľ ani v jednom zápase nepredviedli, v každom sa len doťahujete na súpera. Vezmite si príklad z Nemcov. Tak má vyzerať bojovnosť. Keď má súper puk, tak idú po ňom, kým neodíde na striedačku. Potom idú po tom, čo z tej striedačky príde... Bojím sa, že ste to srdce v Kanade nejak zabudli alebo možno aj nechali.

Neuvedomujete si podľa mňa jednu závažnú vec. Svojím vystúpením ste mohli zatieniť všetky kauzy okolo príprav, predražený štadión, hotel pre Širokého a pod... Každý jeden z nás sa celý rok tešil, že tých pár týždňov, čo šampionát trvá si aspoň na chvíľu oddýchneme od každodenných starostí, že aspoň na chvíľu budeme všetci Slováci a aspoň na chvíľu budeme všetci bratia hrdí na dvojkríž, čo nosíte v zápasoch na hrudi. Keby ste aj vyhrali zlato, tak sa z toho zbláznime na pár mesiacov a vy môžte ísť spokojne do dôchodku a ešte ste si mohli aj zarobiť na prémiách, ktoré určite nie sú nemalé... Je to však vaša rozlúčka a vaša vizitka. Po tom, ako ste nezvládli zápas s Českom, to už v rukách nemáte len vy. A s nula bodmi sa o medaily hrať proste nedá. A vo veku to určite nebude. (viď. Jaromír Jágr.)

Je mi z toho smutno, že (z môjho pohľadu) zlatý team z Olympiády 2010 je mužstvom, ktorý sa doma takto, slabo povedané, trápi. Pouvažujte nad sebou trošku. Ja z toho osobne mať nič nebudem, ak aj vypadnete do B kategórie, ale je toto naozaj ten spôsob, ako sa chcete rozlúčiť s reprezentáciou? Ak áno, tak potom ďakujeme a dovidenia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Spor medzi lyžiarkami a asociáciou ide do finále, výsledok je neistý

Dva alebo desať? Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť ani na tom, koľko sporných bodov riešili.

SVET

Len začíname, nebudeme hrať mŕtve, odkazujú Trumpovi milióny žien

Nový prezident začal rušiť kľúčovú reformu svojho predchodcu.


Už ste čítali?